Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odszedł ks. Janusz Krajewski

Zmarł 10 listopada. Miał 51 lat. Mieszkał w parafii pw. NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach.

Dziś, 10 listopada, zmarł ks. mgr Janusz Krajewski, rezydent w parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach. Miał 51 lat.

Ks. Janusz urodził się 12 sierpnia 1966 roku w Limanowej. Pochodził z parafii Łososina Górna. Po zdanej maturze w Limanowej wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Józefa Życińskiego 25 maja 1991 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Cerekiew, Kanina, Mędrzechów, Łukowica i Tarnów - Świętego Krzyża i Matki Bożej Nieustającej Pomocy. W 2009 roku został skierowany do pomocy duszpasterskiej w parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach. Od marca 2010 roku z powodu choroby był rezydentem w tejże parafii.

Msza święta w intencji zmarłego ks. Janusza zostanie odprawiona w kościele parafialnym parafii pod wezwaniem NMP Królowej Polski w Tarnowie - Mościcach w poniedziałek (13 listopada) o godz. 14.

Msza święta pogrzebowa odbędzie się w kościele parafialnym w Łososinie Górnej we wtorek (14 listopada) o godz. 11, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama