Nowy numer 50/2018 Archiwum

LSO na Narodowym

Ministranci z Dębicy nie obejrzeli goli, ale na pewno nie zabrakło im emocji.

Piątkowy mecz reprezentacji piłkarskich Polska - Urugwaj w Warszawie na Stadionie Narodowym obejrzała grupa ministrantów i aspirantów z dębickiej par. pw. św. Jadwigi. - We wrześniu wspomniałem chłopakom, że są możliwości zakupienia większej liczny biletów na mecz reprezentacji. Wielu od tej chwili już myślała o tym wyjeździe - mówi ks. Tomasz Kaczor, wikariusz z Dębicy.

Kosztowny wyjazd chłopaków sfinansowały rodziny, ale parafia dołożyła się znacząco do transportu. - Kiedy było już wiadomo, że jedziemy na mecz reprezentacji, to byli tym mocno podekscytowani i opowiadali wszystkim wokół, nauczycielom w szkole, kolegom, rodzinie, że wyjeżdżają. Bardzo się tym cieszyli. Ważne dla nich było także i to, że jedziemy we wspólnocie Liturgicznej Służby Ołtarza. To chłopaków integruje, zbliża. Niektórzy z nich trenują piłkę nożną, więc wyjazd ważny był dla nich ze sportowego punktu widzenia. Inni zaś kibicują. Wszyscy natomiast kopiemy w piłkę, i często po zbiórce ministranckiej chodzimy grać. Dlatego wyjazd na Stadion Narodowy był dla niż ważnym, integrującym przeżyciem - mówi ks. Tomasz.

Jedyne rozczarowanie? Tylko takie, że nie padły gole i nie grał Lewandowski.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy