GN 38/2018 Archiwum

123 lata w jeden wieczór przejdź do galerii

Tyle czasu wystarczyło w Dębicy na pokazanie dróg Polaków do niepodległości.

Stowarzyszenie im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć” i Katolickie Centrum Edukacji „KANA” w Dębicy zaprosiły mieszkańców miasta na wieczornicę patriotyczną „Bo na Chrystusa my poszli werbunek”.

Wieczornica odbyła się 12 listopada w kościele pw. Ducha Św. i była połączona z modlitwą za ojczyznę.

- W przygotowanie wieczornicy zaangażowali się dorośli wolontariusze działający w ramach Stowarzyszenia im. Edmunda Bojanowskiego „Dobroć”, młodzież i dzieci, którzy uczestniczą w zajęciach muzycznych i recytatorskich - mówią siostry służebniczki.

W czasie wieczornicy „Bo na Chrystusa my poszli werbunek” została ukazana historia Polski związana z dążeniami Polaków do odzyskania niepodległości od XVIII do XX wieku. Poszczególnym okresom historycznym odpowiadały pieśni, wiersze oraz występy artystyczne prezentujące tradycje oręża polskiego.

Wydarzenie organizowane jest w ramach projektu „Drogi ku wolności” współfinansowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

Bezpośrednio po wieczornicy w ogrodzie przy kościele klasztornym odbyła się I Dębicka Lekcja Śpiewu Patriotycznego. 

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma