Nowy numer 24/2018 Archiwum

Babcia kleryków

Nie żyje Władysława Szatko. Przyjaciel Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Informację o śmierci potwierdził ks. Andrzej Surowiec, pełniący obecnie funkcję przewodniczącego Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

Pani Władysława była znana ze swego zaangażowania w życie Kościoła. Za obronę krzyża w miejscu pracy została z niej zwolniona.

Przez 27 lat pomagała osobom głuchniemym. Od 1996 roku, czyli od początku istnienia Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie, była jego członkiem.

Przez wiele lat pełniła funkcję skarbnika. Kleryków nazywała swoimi wnukami.

Zasługi pani Władysławy doceniła Stolica Apostolska. Została odznaczona orderem „Pro Ecclesia et Pontifice”.

  Pani Władysława składa życzenia bp. Jeżowi w imieniu TPWSD w Tarnowie
ks. Zbigniew Wielgosz/Foto Gość
O pani Władysławie pisaliśmy w "Gościu Tarnowskim". Przeczytaj archiwalny materiał Joanny Sadowskiej "Za krzyż straciła pracę".

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma