Nowy numer 3/2021 Archiwum

Odszedł ks. Józef Zabrzeński

W tym roku obchodził 60-lecie kapłaństwa. Był emerytowanym proboszczem parafii Łużna.

W niedzielę 19 listopada w szpitalu w Gorlicach zmarł emerytowany proboszcz parafii Łużna. Kapłan urodził się 15 grudnia 1929 roku w Żmiącej. Pochodził z parafii Ujanowice.

Święcenia kapłańskie przyjął z rąk biskupa Karola Pękali 23 czerwca 1957 roku. W tym roku świętował jubileusz 60. rocznicy święceń. Jako wikariusz pracował w parafiach: Żegocina, Łącko, Brzesko - NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła. W latach 1972-2000 pełnił urząd proboszcza parafii Łużna, a następnie pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta.

- Najpiękniejsza w kapłaństwie jest służba drugim, także na emeryturze, którą mam radość przeżywać w bardzo życzliwej wspólnocie kapłańskiej, wśród swoich parafian, którym przez lata służyłem - mówił "Gościowi Tarnowskiemu" przed 4 laty w Tarnowie ks. prał. Józef Zabrzeński.

Ponadto sprawował obowiązki notariusza dekanatu Gorlice, wicedziekana dekanatu Gorlice - Północ, dziekana dekanatu Gorlice - Północ, dziekana dekanatu Łużna i dekanalnego ojca duchownego w dekanacie Łużna. W 1992 roku został obdarzony godnością Kapelana Jego Świątobliwości.

Zmarł 19 listopada. Wprowadzenie ciała śp. Ks. Józefa do kościoła parafialnego w Łużnej odbędzie się we wtorek (21 listopada) o godz. 16. Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Łużnej zostanie odprawiona w środę (22 listopada) o godz. 13, po której ciało Zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama