GN 41/2018 Archiwum

Zmarł ks. Tadeusz Kukla

3 grudnia 2017 roku zmarł śp. ks. Tadeusz Kukla - rezydent w Domu Księży Chorych Archidiecezji Krakowskiej im. św. Franciszka z Asyżu w Krakowie - Swoszowicach.

Ks. Tadeusz Kukla urodził się 24 kwietnia 1932 roku w Łąkcie Dolnej. Pochodził z parafii Trzciana koło Bochni.

Egzamin dojrzałości złożył w Bochni. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął święcenia kapłańskie z rąk biskupa Karola Pękali 29 czerwca 1955 roku.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Żabno, Domosławice, Piwniczna - Zdrój, Chorzelów i Wielopole Skrzyńskie.

Od kwietnia 1996 roku mieszkał jako rezydent w Krakowie, a od sierpnia 2014 roku przebywał w Domu Księży Chorych Archidiecezji Krakowskiej im, św. Franciszka z Asyżu w Krakowie - Swoszowicach.

Msza święta pogrzebowa w kościele parafialnym w Trzcianie koło Bochni w czwartek 7 grudnia o godz. 13, po której ciało zmarłego zostanie złożone na miejscowym cmentarzu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy