Nowy numer 22/2020 Archiwum

Będzie czego posłuchać i na co popatrzeć

Kościół w Łukowicy wzbogacił się o polichromię, witraże i organy.

Poświęcenie odbyło się podczas Mszy św. odpustowej ku czci św. Andrzeja Apostoła. Eucharystii przewodniczył bp Andrzej Jeż.

- Chcemy upiększać naszą świątynię, ale również upiększać nasze dusze - mówi ks. proboszcz Wiesław Majca. Dlatego do uroczystości przygotowywano się w parafii przez misje św.

Organy sprowadzono z Niemiec i poddano gruntownemu remontowi. Witraże przedstawiają Trójcę Św., tajemnice Różańca i postacie świętych.

Malowidła ścienne przedstawiają Chrystusa Króla, wydarzenia ze Starego Testamentu oraz postać św. Andrzeja Apostoła patrona parafii.

Zapraszamy do obejrzenia GALERII na stronie diecezjalnego radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama