Gość Katowicki 29/2018 Archiwum

Pasowano dziewięciu przejdź do galerii

Nowi Rycerze Niepokalanej w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Z okazji niedawnej uroczystości Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w kaplicy Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie dziewięciu alumnów zostało włączonych do Rycerstwa Niepokalanej.

- Rycerstwo Niepokalanej w naszym domu ma piękną tradycję. Każdego tygodnia w poniedziałek klerycy należący do MI odmawiają Różaniec w różnych intencjach, także w tych, które zgłaszają świeccy spoza seminarium. W tym roku byliśmy w Niepokalanowie na pierwszym w Polsce zjeździe kleryków działających w rycerstwie - mówią alumni.

Pogłębianie duchowości maryjnej jest bardzo ważne w formacji kleryków do kapłaństwa.

- Bardzo cieszymy się, że alumni kształtują więź z Jezusem, ucząc się od Maryi, która nie tylko usłyszała słowo, ale przyjęła je i zachowywała w swoim sercu - wyjaśnia ks. Tomasz Rąpała, ojciec duchowny w WSD.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma