Nowy numer 2/2021 Archiwum

Cieszcie się i bądźcie dumni

41 chłopców z dekanatu Mielec-Północ zostało włączonych do grona lektorów. Błogosławieństwa udzielił im w chorzelowskim sanktuarium bp Leszek Leszkiewicz.

41 chłopców z siedmiu parafii (Borowa, Chorzelów, Mielec – par. Ducha Świętego, Czermin, Ziempniów, Wola Mielecka, Trzciana) dekanatu Mielec-Północ zostało włączonych do grona lektorów. Uroczystości przewodniczył i błogosławieństwa im udzielił 5 grudnia w sanktuarium Matki Bożej Królowej Rodzin w Chorzelowie bp Leszek Leszkiewicz.

Cieszcie się i bądźcie dumni   Lektorzy pochodzą z siedmiu parafii dekanatu Mielec-Północ: Borowej, Chorzelowa, Mielca – par. Ducha Świętego, Czermina, Ziempniowa, Woli Mieleckiej, Trzciany Szymon Polak Przygotowanie trwało ponad miesiąc. Kurs opierał na formacji biblijnej, liturgicznej, ascetycznej i wielu ćwiczeniach z fonetyki.

Biskup Leszek Leszkiewicz w homilii zachęcał nowych lektorów, by często sięgali w życiu po Pismo Święte. Byli dumni ze swej posługi, cieszyli się, że mogą czytać Boże słowo. Przekonywał, aby zawsze starali się żyć w stanie łaski uświęcającej, bo ona pomoże być dobrym i gorliwym lektorem.

Uroczystość błogosławieństwa uświetnił występ kilkudziesięcioosobowego parafialnego chóru po batutą ks. Mariusza Muchy.

Cieszcie się i bądźcie dumni   Uroczystość błogosławieństwa uświetnił występ kilkudziesięcioosobowego parafialnego chóru po batutą ks. Mariusza Muchy Szymon Polak

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama