Nowy Numer 29/2018 Archiwum

O Jasnej Górze wiedzą wszystko

Aleksandra Święs, Joanna Ziółko i Zuzanna Matuła z Kąclowej zajęły II miejsce w ogólnopolskim konkursie "Jasnogórska Królowa Polski".

Konkurs, organizowany Radę Szkół Katolickich i Klasztor Ojców Paulinów na Jasnej Górze z racji 300. rocznicy koronacji Cudownego Wizerunku Jasnogórskiej Królowej Polski, skierowany był do uczniów klas VII szkół podstawowych, oddziałów gimnazjalnych i szkół ponadgimnazjalnych w całej Polsce. Konkurs na etapie szkolnym miał charakter indywidualny, a na etapie ogólnopolskim zespołowy – każdy zespół liczył trzy osoby.

Wzięło w nim udział 838 uczniów szkół z całej Polski. Pośród nich wyłoniono 40 trzyosobowych drużyn, które przeszły do finału. W ścisłym finale, który odbył się 8 grudnia na Jasnej Górze, rywalizowało 6 drużyn, które musiały się wykazać sporą wiedzą na temat Jasnej Góry.

Drugie miejsce zdobyli reprezentanci Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Kąclowej - Zuzanna Matuła, Aleksandra Święs, Joanna Ziółko. Do konkursu przygotowywał je katecheta i wikariusz w Kąclowej ks. Jacek Chmura. Dziewczęta to uczennice III klasy gimnazjum. W nagrodę między innymi wyjadą na pielgrzymkę do Wilna. Gratulujemy!

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma