Nowy numer 3/2021 Archiwum

Linia życia przejdź do galerii

Ruszyła Synaj.tv. Młodzi będą opowiadać młodym o wartościach.

W siedzibie tarnowskiej KANY odbyła się inauguracja działalności Synaj.tv. Medium tworzone przez młodych dla młodych jest efektem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

- Nie możemy przespać czasu i zaniedbać okazji, by głosić innym Chrystusa. Dlatego musimy wykorzystać dostępne nam środki przekazu, by to robić. Zwłaszcza wobec młodych - mówił bp Andrzej Jeż.

Synaj.tv tworzy na razie grupa 20 młodych osób. To licealiści, studenci, zaangażowani w życie Kościoła ludzie.

- Z naszą propozycją idziemy do młodych, by mówić im o wartościach, o tym, że trzeba żyć głębiej, nie bać się zadawać trudnych pytań. Po prostu, żeby ludzie młodzi zeszli z kanapy i zaczęli patrzeć na świat innym oczami - mówi Bernadetta Cich, koordynatorka projektu.

Na początku dziennikarze Synaj.tv będą tworzyć krótkie materiały filmowe, fotoreportaże i teksty informacyjne.

- Będziemy pokazywali nie tyle wydarzania, ale problem, jaki sygnalizują. Chcemy także szukać świadków, ludzi młodych i starszych, którzy mogą inspirować innych do głębszego, lepszego życia, działania, aktywności - wyjaśnia pani Bernadetta.

W dalszych planach grupa Synaj.tv chce tworzyć cykle filmowe, dostępne szczególnie na smartfonach. Marzeniem jest streaming, czyli nadawanie programów w sieci.

Wizja telewizji młodych dla młodych jest pokłosiem Światowych Dni Młodzieży w Krakowie. Nad jej realizacją czuwają Wydział Duszpasterstwa Młodzieży tarnowskiej kurii, KANA oraz UPJPII w Krakowie.

- Młodzi mają wiele talentów i potencjał, którego nie można zmarnować. Dlatego pomagamy im doskonalić umiejętności, poszerzać horyzonty, dawać narzędzia do opowiadania o wartościach - mówił na inauguracji ks. prof. Michał Drożdż, kierownik katedry mediów i komunikacji społecznej UPJPII w Krakowie.

Synaj.tv ma już swoją stronę, którą możecie zobaczyć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama