Nowy numer 2/2021 Archiwum

Ze św. Józefem w Tymbarku

Dobiegają końca niezapomniane roraty z opiekunem Świętej Rodziny.

Boże Narodzenie coraz bliżej, oczekują go z niecierpliwością dzieci z tymbarskich przedszkoli, które przez cały Adwent przychodziły na roraty ze św. Józefem, korzystając z adwentowej propozycji "Małego Gościa Niedzielnego".

- Połączyło nas oczekiwanie na Pana Jezusa, a prowadziło do Niego światło zapalonych lampionów. Głośno wspólnie śpiewaliśmy, że czekamy na Jezusa, by przyszedł i obudził drzemiące ludzkie serca, choć po dzieciach widać, że ich serca już nie śpią, są radosne, pełne życia i czekają na nadchodzące świąteczne dni - mówi Anna Ptaszek, nauczyciel w parafialnym przedszkolu integracyjnym im. św. Kingi w Tymbarku.

Podczas niedawnego spotkania ks. proboszcz Jan Banach opowiedział dzieciom podczas homilii historię z ewangelii o spotkaniu Archanioła Gabriela z Maryją, o tym, że Ona powiedziała Bogu „tak”.

- Przedszkolaki dostały na święta dwa ważne zadania. Pierwsze, by podczas świąt być grzecznym i jak Maryja mówić rodzicom „tak”. Drugie zaś, by pokazać rodzicom, Kto w czasie świąt jest najważniejszy i zaprowadzić ich do małego Dzieciątka leżącego w szopce – dodaje nauczycielka.

 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama