Powrót do strony
  • nasze media
  • Kontakt
SUBSKRYBUJ zaloguj się
PROFIL UŻYTKOWNIKA
Wygląda na to, że nie jesteś jeszcze zalogowany.
zaloguj się
lub
zarejestruj się
Serwis internetowy dodatku do Gościa Niedzielnego w diecezji tarnowskiej

Tarnowski

  • Nowy numer
  • AKTUALNOŚCI
  • BIERZMOWANIA
  • GALERIE
  • STUDIUM BIBLIJNE
  • ARCHIWUM
  • KONTAKT Z ODDZIAŁEM
  • Diecezje
    • Bielsko-Żywiecka
    • Elbląska
    • Gdańska
    • Gliwicka
    • Katowicka
    • Koszalińsko-Kołobrzeska
    • Krakowska
    • Legnicka
    • Lubelska
    • Łowicka
    • Opolska
    • Płocka
    • Radomska
    • Sandomierska
    • Świdnicka
    • Tarnowska
    • Warmińska
    • Warszawska
    • Wrocławska
    • Zielonogórsko-Gorzowska
  • O diecezji
    • SYNOD
    • PARAFIE
    • BISKUPI
    • HISTORIA DIECEZJI

Najnowsze Wydania

  • GN 25/2025
    GN 25/2025 Dokument:(9309285,Ślepi przewodnicy)
  • GN 24/2025
    GN 24/2025 Dokument:(9300026,Obraz wyciśnięty)
  • Historia Kościoła (10) 04/2025
    Historia Kościoła (10) 04/2025 Dokument:(9291754,Bóg historii nieoczywistych. Edytorial nowego wydania „Historii Kościoła”)
  • GN 23/2025
    GN 23/2025 Dokument:(9291848,Ogień, który płonie)
  • GN 22/2025
    GN 22/2025 Dokument:(9278877,Dziecko chce do Jezusa!)
tarnow.gosc.pl → Informacje → Kobiety z Elżbietą

Kobiety z Elżbietą przejdź do galerii

20 grudnia w Koszycach Wielkich odbyło się trzecie "Spotkanie między niewiastami". Uczestniczyły w nim trzy pokolenia pań.

 
Panie podzieliły się na grupy, w których rozważały słowo Boże i rozmawiały na temat swoich doświadczeń odnoszących się do niego Beata Malec-Suwara / Foto Gość

Grudniowe spotkanie poświęcono św. Elżbiecie, która mimo ogromnego bólu, że nie może zostać mamą, trwała przy Bogu i zaufała Mu w pełni, do końca. Jej urodzenie dziecka w wieku 60 lat stało się pretekstem do rozmów na temat cudów, które Pan Bóg działa w naszym życiu. Jak tłumaczy Marta Wideł z Ruchu Światło-Zycie, które jest organizatorem "Spotkań między niewiastami", na św. Elżbietę można spojrzeć także pod kątem przyjaźni, jaka zawiązuje się między kobietami, a także budowania więzi i relacji międzypokoleniowej wśród kobiet.

Już same spotkania pokazują, że kobiety w różnym wieku potrafią się ze sobą spotkać i rozmawiać na temat swoich odczuć i dzielić się doświadczeniem. Wzięły w nim udział trzy pokolenia kobiet, od licealistek i studentek po kobiety, które są już mamami, a nawet babciami.

I dla organizatorów było zaskoczeniem, że w trakcie pracy w grupach nie chciały się dzielić na młodsze i starsze, ale korzystać z tego, że mogą pod kątem różnych doświadczeń spojrzeć na fragmenty Pisma Świętego, które poddawane analizie stają się pretekstem do rozmów o swoim życiu. Z panią Jolanta z Dębicy przyjechała córka Maria i koleżanka.

Panie zastrzegają, że absolutnie nie plotkują. – Modlimy się i rozważamy słowo Boże – tłumaczy pani Barbara z koszyckiej parafii. W ten sposób potrafią spędzić czas od 17.00 nawet do 23.00.

Kobiety z Elżbietą   Każdy z uczestników Mszy św. otrzymał obrazek ze św. Elżbietą Beata Malec-Suwara /Foto Gość Adwentowe czuwanie ze św. Elżbietą rozpoczęło się Msza św. roratnią, której przewodniczył ks. Piotr Pasek. Wyliczał w homilii, jak z wieloma sprawami można przyjść do św. Elżbiety. Już jej imię znaczy tyle, co Bóg jest pełnią, doskonałością. Od niej można się uczyć powierzenia swojego życia Bogu, bycia dobrym rodzicem i modlitwy o dziecko, cierpliwego oczekiwania, swoistego dystansu do spraw, które nam wydają się najważniejsze, przyjaźni międzypokoleniowej, mądrości i mówienia o Bogu w swoich domach.

Kobiety z Elżbietą   Mszy św. podczas grudniowego spotkania przewodniczył ks. Piotr Pasek Beata malec-Suwara /Foto Gość Kolejne spotkanie odbędzie się w trzecią środę stycznia, w lutym planowane są rekolekcje dla kobiet w czchowskim Efezie. Ich tematem będą niedoceniane kobiece przyjaźnie.

« ‹ 1 › »
Grudniowe "Spotkanie między niewiastami"

WIARA.PL DODANE 21.12.2017

Grudniowe "Spotkanie między niewiastami"

​20 grudnia w Koszycach Wielkich odbyło się trzecie ze "Spotkań między niewiastami". Rozpoczęło się Mszą św. roratnią, podczas której homilię na temat bohaterki spotkania św. Elżbiety wygłosił ks. Piotr Pasek. Po niej odbyła się adoracja Najświętszego Sakramentu przygotowana przez Martę Wideł z Ruchu Światło-Życie. Następnie panie podzieliły się na dwie grupy, w których rozważały słowo Boże.  
oceń artykuł Pobieranie..

Beata Malec-Suwara Beata Malec-Suwara

|

GOSC.PL

publikacja 21.12.2017 10:30

0 FB Twitter
drukuj wyślij zachowaj
TAGI:
  • KOBIETY
  • KOSZYCE WIELKIE
  • RUCH ŚWIATŁO-ŻYCIE
  • SPOTKANIE
  • SPOTKANIE MIĘDZY NIEWIASTAMI

Polecane w subskrypcji

  • Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
    • Kościół
    • Franciszek Kucharczak
    Pokarm codzienny. Jak Kościół podchodził przez wieki do praktyki częstej Komunii Świętej?
  • Koniec przyjaźni. Czy Trump i Musk będą chcieli nawzajem sobie zaszkodzić?
    • Świat
    • Maciej Legutko
    Koniec przyjaźni. Czy Trump i Musk będą chcieli nawzajem sobie zaszkodzić?
  • Iskra na szosie. Na motocyklach z prezentem dla Leona XIV
    • Z bliska
    • Przemysław Kucharczak
    Iskra na szosie. Na motocyklach z prezentem dla Leona XIV
  • Bp Ważny dla gosc.pl: Zaniedbaliśmy ewangelizację i katechizację w parafii, ale broniłbym obecności religii w szkole
    • Tylko u nas
    • Jacek Dziedzina
    Bp Ważny dla gosc.pl: Zaniedbaliśmy ewangelizację i katechizację w parafii, ale broniłbym obecności religii w szkole
  • IGM
  • Gość Niedzielny
  • Mały Gość
  • Historia Kościoła
  • Gość Extra
  • Wiara
  • Foto Gość
  • Fundacja Gość Niedzieleny
  • O nas
    • O wydawcy
    • Zespół redakcyjny
    • Sklep
    • Biuro reklamy
    • Prenumerata
    • Fundacja Gościa Niedzielnego
  • DOKUMENTY
    • Regulamin
    • Polityka prywatności
  • KONTAKT
    • Napisz do nas
    • Znajdź nas
      • Newsletter
        • Zapisz się już dziś!
  • ZNAJDŹ NAS
WERSJA MOBILNA

Copyright © Instytut Gość Media.
Wszelkie prawa zastrzeżone. Zgłoś błąd

 
X
X
X