Nowy numer 3/2021 Archiwum

2 tony miłości

W ponad 400 paczkach żywność i środki czystości trafiły do potrzebujących w Mielcu.

Szkolne Koło Caritas działające w szkole podstawowej nr 7 w Mielcu po raz kolejny uczestniczyło w charytatywnej akcji „Pomagam, bo kocham”.

- Serdecznie dziękujemy właścicielom supermarketów „A&K”, i „BIEDRONKA” za umożliwienie przeprowadzenia akcji. Dzięki zaangażowaniu wolontariuszy i młodzieży ze Szkolnego Koła Caritas SP 7 oraz ofiarności ludzi dobrej woli, w tym roku zebraliśmy ponad 2 tony żywności i środków czystości, z których zostało przygotowanych i przekazanych ponad 400 paczek na święta dla bezdomnych, ubogich, chorych i rodzin najbardziej potrzebujących. Za wszelką życzliwość i ofiarność składamy serdeczne Bóg zapłać! - mówią organizatorzy pomocy.

Zbiórki żywności odbywały się w całej diecezji. Ich organizatorami byli dorośli wolontariusze Caritas, a także dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas.

Parafialne oddziały Caritas rozprowadzały także świece Wigilijnego Dzieła Pomocy Dzieciom. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na wypoczynek dla dzieci i młodzieży z rodzin mniej zamożnych i wielodzietnych.

O działalności gimnazjalistów ze SKC z Mielca pisaliśmy TUTAJ!

Czytaj także:

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama