Nowy numer 25/2018 Archiwum

Słowo stało się Ciałem i zamieszkało między nami

Narodzenie Syna Bożego dokonuje się w Betlejem. Wtedy Jezus w sposób widzialny staje się Bogiem z nami.

Wszystko jednak zaczęło się, tajemnica Kościoła zaczyna się – można tak powiedzieć – od tajemnicy wcielenia i narodzenia Jezusa.

Stoimy niejako na progu radości Bożego Narodzenia. Dziś wigilia, Msza Święta pasterska podczas której nasze myśli przeniosą się do Betlejem. Dzisiejszy dzień kończy czas adwentowego czuwania, rozpoczyna się czas radości z narodzenia Jezusa Chrystusa. Przyjście Jezusa na świat rzeczywiście – można powiedzieć, że daje początek Kościoła.

Radując się jednak uroczystością Bożego narodzenia warto pamiętać, iż Jezus stał się Bogiem z nami już w wydarzeniu zwiastowania. W tajemnicy Nazaretu bowiem „Słowo stało się ciałem i zamieszkało między nami” (J 1,14). Stąd też mówiąc o ziemskim początku Jezusa Chrystusa, o początku zatem także Kościoła, trzeba spojrzeć choć na chwilę w kierunku Nazaretu, gdzie – można powiedzieć, że wszystko się zaczęło.

« 3 4 5 6 7 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł
Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kościół to wspólnota ludzi powołanych przez Chrystusa. Z czym zawsze łączyło się i wciąż łączy się powołanie?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl
lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl

Sponsor