Nowy numer 3/2021 Archiwum

Będzie się Arcybiskup za mnie modlił?

Fundacja "Renovo" dzięki wsparciu lokalnych sponsorów buduje dom dla chorego na nowotwór Kubusia z Nawojowej.

Kubuś Tuczyński ma 8 lat. Ponad rok temu zdiagnozowano u niego guza ośrodkowego układu nerwowego, wodogłowie i nadciśnienie śródczaszkowe. Mieszka ze swoją 6-osobową rodziną w dwóch pokojach w domu swojej babci. Choroba dziecka i trudne warunki mieszkaniowe jego rodziny sprawiły, że Fundacja "Renovo" z Nowego Sącza postanowiła pomóc właśnie jemu. Od 2012 roku wspierają rodziny, które znalazły się w trudnej sytuacji, w remontach mieszkań i domów. Ten budują niemal od fundamentów.

– Parę lat temu rodzice Kubusia, który ma jeszcze brata i dwie siostry, zaczęli budowę własnego domu, ale niestety z powodu choroby syna i trudnej sytuacji materialnej musieli zrezygnować z marzeń o własnym kącie. Nie zostali sami ze swoimi problemami, do akcji wkroczyło Stowarzyszenie Nawojowska Grupa Wsparcia i to ono poprosiło naszą fundację o pomoc – mówi Łukasz Koczenasz z "Renovo".

Będzie się Arcybiskup za mnie modlił?   Dom dla Kubusia stoi w stanie surowym. Niebawem zostanie zadaszony i zostaną zamontowane okna archiwum Fundacji "Renovo" W czerwcu w Nawojowej z myślą o chłopcu zorganizowano cykliczną imprezę fundacji "Bieg po Dom", w której wzięło udział ok. 350 uczestników. Od tego czasu prace idą do przodu. Dom dla Kubusia stoi w stanie surowym. Niebawem zostanie zadaszony i zostaną zamontowane okna. – Wiele jednak zostało jeszcze do zrobienia. Cały czas szukamy ludzi dobrego serca, którzy mogą i chcą pomagać – dodaje Łukasz Ziemnik z fundacji, która buduje dom, a wraz z nią wielu sponsorów, przedsiębiorców i ludzi dobrej woli z terenu Sądecczyzny.

Liczy się każdy grosz i w pomoc może się włączyć każdy. Rodzina Kubusia wszystkie oszczędności wydaje na leczenie chłopca. Nawet niewielkie datki sprawią, że dołożymy swoją cegiełkę w nowym domu dla Kubusia. Osoby, które chciałyby pomóc przy budowie albo przekazać materiały budowlane, mogą kontaktować się z Fundacją "Renovo", dzwoniąc pod numery: 502 234 299 lub 572 165 794. Można też wpłacać pieniądze na numer bankowy: 47 8811 0006 0000 0049 4670 0001 z dopiskiem „Kuba Tuczyński”, lub wchodząc na stronę internetową "Renovo" skorzystać z płatności on-line.

Kubuś z powodu choroby sporo czasu spędza w szpitalu. Kiedy we wrześniu abp Marek Jędraszewski odwiedził pacjentów Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu, rozmawiał także z nim. Zobacz to wzruszające spotkanie chłopca, który prosi arcybiskupa o modlitwę (ok. min. 6.30):

Abp Marek Jędraszewski z odwiedzinami u małych pacjentów Szpitala Dziecięcego w Prokocimiu
Archidiecezja Krakowska

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama