Nowy numer 3/2021 Archiwum

Szukajmy razem Jezusa

Brzeskie "Ziarenka Nadziei" zapraszają, by wraz z Mędrcami ze Wschodu i dziećmi podążyć do Betlejem.

Od 5 lat dziecięcy zespół „Ziarenka Nadziei”, działający przy parafii pw. Miłosierdzia Bożego w Brzesku zespół, który jest unikatowym muzyczno-wychowawczy projektem ewangelizacyjnym, przygotowuje koncerty świąteczno-noworoczne. 6 stycznia odbędzie się premiera najnowszej realizacji zatytułowanej „Światłem napełnił noc”.

- Nad tym godzinnym programem pracowaliśmy od października. Na repertuar koncertu składają się kolędy i pastorałki, niektóre może znane z naszych kościołów, ale raczej w zupełnie nieznanych aranżacjach. One będą przeplatać opowieść o tym, jak Trzej Królowie szukali nowonarodzonego Jezusa. Będzie to spojrzenie dziecka na tę historię w bardzo współczesnym ujęciu - mówi Daniel Majcher, opiekun zespołu. Wszystko z dużą dawką humoru i dziecięcej spontaniczności.

Szukajmy razem Jezusa   Premiera programu odbędzie się 6 stycznia o godz. 16 w Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku. Drugi spektakl tego samego dnia o 17.30. Trzecie przedstawienie w niedzielę 7 stycznia o godz. 16, w tym samym miejscu. Całkowity dochód z wejściówek przeznaczony jest na letnie warsztaty rekolekcyjno - muzyczne dla dzieci, których w zespole jest już 95. Wszystkie z nich zobaczymy na scenie.

Z tej samej brzeskiej parafii pochodzi Grupa Teatralna GT, która zaprasza na tradycyjne, pełne humoru jasełka pt. "Życie masz nie tylko dla siebie. Zakład o dobro". Jasełka oparte są na historii prostych, niesfornych górali o ogromnych sercach, o których dusze toczy się walka dobra ze złem. Zaślubiny Maryi, narodziny i ofiarowanie Dzieciątka Jezus w świątyni nadaje sensu ich życiu. Los rzuca ich nawet w progi Heroda. Scenariusz - ks. Piotr Łabuda, adaptacja i reżyseria - Agata Podłęcka.

Spektakle w parafialnej sali teatralnej:

  •  1.01.2018 – godz. 17
  •  7.01.2018 – godz. 16 i 18
  • 14.01.2018 – godz. 17
  • 28.01.2018 – godz. 17

Szukajmy razem Jezusa   W Regionalnym Centrum Kulturalno-Bibliotecznym w Brzesku:

  • 30.12.2017 - godz.18
  • 21.01.2018 - godz.18
« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama