Nowy numer 4/2021 Archiwum

Jachtem na Światowe Dni Młodzieży

Chcesz dostać się do Panamy w wyjątkowy sposób? Sądeccy żeglarze zapraszają!

Sądecko-Podhalański Okręgowy Związek Żeglarski organizuje dalekomorski rejs jachtem „Dunajec” do Panamy na Światowe Dni Młodzieży.

Chętni do udziału w niezwykłym rejsie mogą to uczynić przez wysłanie formularza, który znajduje się na stronie spozz.com.

Czas rejsu został podzielony na 11 etapów. Jacht wypłynie z portu w Gdyni 25 sierpnia 2018 roku, a jego celem jest Panama i udział załogi w Światowych Dniach Młodzieży, które odbędą się w styczniu 2019 roku.

- Dla potrzeb realizacji projektu przyjęto, że załoga jachtu na każdym z etapów liczyć będzie od 8 do 10 osób, z czego co najmniej połowa posiadać będzie wymagane kwalifikacje, czyli stopnie żeglarskie. W dwudziestotygodniowej żegludze przewiduje się udział ogółem 80-100 uczestników, głównie młodzieży. Każdorazowo załogą dowodzi kapitan z pomocą trzech oficerów wachtowych. Na każdy dwutygodniowy etap uczestnicy będą wyłaniani poprzez kwalifikacje krajowe (1-9 osób) oraz międzynarodowe (1-2 osób). Tryb i zasady rekrutacji uczestników rejsu zostanie opracowany przez Społeczny Zespół Organizacyjny Projektu - informują organizatorzy.

Liczba miejsc jest ograniczona i decyduje elektroniczna kolejność zgłoszeń, które będą się odbywać w czterech turach. Pierwszy termin upływa 12 stycznia 2018 roku, drugi 26 stycznia 2018 roku, trzeci 9 lutego 2018 roku, zaś czwarty 23 lutego 2018 roku. Czas składania podań kończy się o godz. 16 we wszystkich wymienionych terminach. Koszty udziału w wyprawie są podane na stronie SPOZŻ.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama