Nowy numer 49/2018 Archiwum

Herod przybył aż z Dehli przejdź do galerii

Orszak w Obidzy zorganizowało Koło Gospodyń Wiejskich przy współpracy całej parafii.

Uczestnicy spotkali się na Mszy św. o 12.00, po której - około 13.00 - udali się w drogę do Betlejem. - W drodze śpiewaliśmy kolędy, hałasowaliśmy, ogłaszaliśmy światu narodziny Jezusa - mówią uczestnicy. 

- Kiedy dotrzemy do Betlejem, będziemy kolędować dla Świętej Rodziny, tańczyć, grzać się przy ogniskach, zajadać różne pyszności (będzie ciepły posiłek!) i cieszyć się sobą nawzajem - podkreślają panie z Koła Gospodyń Wiejskich.

Orszak został zatrzymany przez Heroda, którym był pan Rahul z... Dehli w Indiach, mieszkający na co dzień w Obidzy. W orszaku uczestniczyła także jego siostra.

- Bardzo podoba mi się ten zwyczaj. Radość jest trochę podobna do naszej, kiedy uczestniczymy w naszych religijnych uroczystościach - mówi siostra Rahula.

Król Herod nie zdołał jednak zatrzymać mędrców, podobnie i diabły przegrały z aniołami, i wszyscy, którzy szli w orszaku, dotarli do Betlejem, gdzie złożyli pokłon Jezusowi.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy