Nowy numer 49/2018 Archiwum

Z zamku do stajenki przejdź do galerii

Z dębińskiego zamku Orszak Trzech Króli wyruszył do kościoła św. Małgorzaty, gdzie mędrcy oddali hołd Dzieciątku.

W Dębnie Orszak Trzech Króli zawiązał się przy średniowiecznym zamku, skąd królowie i ich towarzystwo wyruszyli do kościoła parafialnego pw. św. Małgorzaty.

Miejsce wymarszu symbolizowało siedzibę króla Heroda, którą mędrcy musieli opuścić aby dotrzeć do celu, czyli Betlejem. Trzej królowie, zgodnie z tradycją, przynieśli ze sobą symboliczne dary: złoto, kadzidło i mirrę.

Orszak zakończył się wspólną modlitwą w kościele, pokłonem Jezusowi i Mszą św.

Świętując uroczystość Objawienia Pańskiego, po południu w kościele w Dębnie miał miejsce także koncert kolęd i pastorałek Chłopięcego Chóru Katedralnego Pueri Cantores Tarnovienses. Chórzystom akompaniował kwartet smyczkowy oraz organy.

KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy