Nowy numer 49/2018 Archiwum

Było ich trzech? Nie! Setki!!! przejdź do galerii

Brzesko opanowali królowie w każdym wieku, bo Bóg jest dla wszystkich.

O 13 z Placu Kazimierza Wielkiego wyruszył ulicami miasta Orszak Trzech Króli. Wydarzenie zgromadziło setki uczestników, dla których przygotowano specjalne korony. Dodatkowo orszak współtworzyły dziesiątki dzieci przebranych za mędrców, świętych, w strojach regionalnych - każde w bajecznych i kolorowych strojach.

Pochód rozpoczął się krótką scenką na placu, a potem wszyscy przeszli ulicą Uczestników Ruchu Oporu przez plac Żwirki-Wigury i ulicą Głowackiego na Rynek. Przy brzeskiej szopce śpiewano kolędy razem z grupą śpiewaczą z Gnojnika, a Jadowniczanie przedstawili jasełka.

Podczas uroczystości zwracano uwagę na rolę i znaczenie Trzech Króli. Mędrcy ze wschodu są przedstawicielami pogan, którzy w przeciwieństwie do narodu wybranego nie otrzymali objawienia, lecz przez wiedzę, mądrość i naukę odnaleźli Boga.


KONKURS. Szedłeś w Orszaku Trzech Króli? Rozpoznaj się na zdjęciu i wygraj nagrodę.

Szczegóły w niedzielę o 17.00.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy