Nowy numer 4/2021 Archiwum

Koncertowy weekend

Zapowiada się wiele ciekawych propozycji muzycznych w najbliższym czasie. Warto skorzystać.

W najbliższą sobotę 13 stycznia zapraszamy do Gręboszowa, gdzie w sali Gminnego Centrum Kultury i Czytelnictwa o godz. 16 rozpocznie się koncert Tarnowskiego Chóru Gos.pl. Podczas koncertu usłyszymy najpiękniejsze kolędy, pastorałki i piosenki świąteczne. Nie zabraknie również tradycyjnych utworów muzyki gospel.

Tarnowski Chór Gos.pl zaprezentuje się w wersji akustycznej – przy akompaniamencie pianina, na którym zagra Bartłomiej Szułakiewicz (kierownik muzyczny, kompozytor i aranżer) oraz skrzypiec, na których usłyszymy Karolinę Wronę. Chórem dyrygują Anna Piotrowska i Katarzyna Wrona. Opiekunami duchowymi są: filipin ks. Paweł Cyz oraz ks. Andrzej Augustyn.

Koncertowy weekend   Kliknij w plakat Tych, którzy mieszkają bliżej Mielca, zapraszamy z kolei na Mieleckie kolędowanie, które odbędzie się w kościele Matki Bożej Nieustającej Pomocy w sobotę 13 stycznia w godz. 15-18. Oczywiście królować będą kolędy.

Jest to cykliczna impreza, w której bierze udział jednorazowo największa liczba solistów i zespołów muzycznych w roku. Przed publicznością zaprezentują się zespoły i chóry z całego powiatu mieleckiego. Będą to zarówno utytułowane, znane od dziesiątków lat grupy takie jak ZPiT „Rzeszowiacy”, jak i niewielkie parafialne schole.

Na niedzielę z kolei mamy kilka propozycji. Fanów grupy Pectus zapraszamy do kościoła w Rzepienniku Biskupim, gdzie zespół zagra 14 stycznia o godz. 17. Dochód z koncertu przeznaczony jest dla podopiecznych stowarzyszenia "Wszystkie Dzieci Nasze Są".

Kliknij w plakat   Kliknij w plakat
Koncert charytatywny odbędzie się także w niedzielę 14 stycznia w kościele w Szynwałdzie. Tam zespół "Na Przełaj" o godz. 19 zaprezentuje noworoczny repertuar "W miłości jest sens". Wstęp na koncert jest wolny, ale w czasie jego trwania będą zbierane fundusze na pomoc w leczeniu i rehabilitacji bliźniaków wcześniaków Arusia i Piotrusia z Szynwałdu.

Ciekawa propozycja muzyczna odbędzie się w niedzielę 14 stycznia także w Tarnowie w kościele Świętej Rodziny, prowadzonym przez xx. misjonarzy. O godz. 17 będzie tam można posłuchać koncertu kolęd w wykonaniu Chłopięcego Chóru Katedralnego PUERI CANTORES TARNOVIENSES zatytułowanego "Kolędowanie przy żłóbku". Koncert ten poświęcony jest również pamięci Mariusza Łabędzia, wieloletniego organisty w tejże parafii. Jego utwory kolędowe także znajdą się w repertuarze koncertu.

W niedzielę 14 stycznia o godz. 11 w kościele parafialnym w Świniarsku odbędzie się Msza Święta, której oprawę muzyczną zapewni Orkiestra Dęta z Okulic wraz z chórem parafialnym Passionato. Po jej zakończeniu odbędzie się Koncert Noworoczny. Księża pracujący w parafii NMP Królowej Polski w Świniarsku serdecznie zapraszają wszystkich parafian i gości.

Już dzisiaj także zapraszamy 21 stycznia na godz. 17 do kościoła w Porąbce Uszewskiej, gdzie odbędzie się koncert kolęd w wykonaniu Młodzieżowej Orkiestry Crushed Sounds BigBand pod dyrekcją Dariusza Swoszowskiego.

Orkiestra powstała w 2015 r. w Porąbce Uszewskiej, liczy około 40 osób, pasjonatów muzyki filmowej i rozrywkowej, którzy zaprezentowali swoje umiejętności jak dotąd m.in. w Paleśnicy, Tarnowie czy też Lusławicach w Europejskim Centrum Muzyki Krzysztofa Pendereckiego.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama