Nowy numer 28/2018 Archiwum

Kolęda z wysokości

W Przybysławicach odbył się IV Parafialny Konkurs Kolęd.

- Śpiewanie kolęd to jeden z najpiękniejszych polskich zwyczajów związany ze Świętami Bożego Narodzenia. Wspólne kolędowanie zbliża ludzi, buduje między nimi więź, daje uczucie bliskości. Kolędy są przepełnione ciepłem, dobrem i miłością. Tym wszystkim czego zwykle odczuwamy na co dzień deficyt, albo czego na co dzień zwykle pragniemy więcej - mówi ks. Piotr Bodziony, proboszcz parafii Przybysławice.

Konkurs w Przbysławicach służy pielęgnowaniu polskich tradycji oraz jednoczy dzieci i dorosłych we wspólnym śpiewaniu najbardziej lubianych i znanych kolęd oraz pastorałek, a przede wszystkim ma na celu ożywienie tradycji rodzinnego kolędowania. Uczestników konkursu oceniało jury w składzie: Dorota Stokłosa , Lucyna Bojan i Aleksandra Głowa. Prezentowali się soliści, duety, a co najbardziej cieszy także całe rodziny. Mieszkańcy naszych wiosek zawsze chętnie uczestniczą w takich wydarzeniach więc licznie zgromadzili się w parafialnym Kościele. Ten dzień był w Przybysławicach zaznaczony wielopokoleniowym kolędowaniem, gdyż po prezentacji konkursowej przyszła pora na wspólne kolędowanie pod przewodnictwem pana organisty.

Śpiewano kolędy także rodzinami   Śpiewano kolędy także rodzinami arch. parafii Na zakończenie tego wyjątkowego spotkania wręczono uczestnikom pamiątkowe dyplomy i nagrody ,przyznano również nagrodę publiczności.

- Jest takie powiedzenie, że kto śpiewa ten się modli podwójnie. Przybysławickie kolędowanie to jest uwielbienie Pana Boga. Dziękuję wszystkim za udział i tworzenie wspaniałej atmosfery - dodaje ks. Bodziony.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma