Nowy numer 3/2021 Archiwum

Podkowiec ma gust!

Uwielbia zamki, pałace, cerkwie i kościoły. W diecezji tarnowskiej zwłaszcza te ostatnie.

Zapraszamy przewodników i wszystkich miłośników przyrody, również tych najmłodszych, na spotkanie z „Ambasadorem wśród nietoperzy!”.           

- Czy nietoperze wplątują się we włosy, czy gryzą, co zrobić, kiedy nietoperz wleci do mieszkania, co jedzą, ile rodzą młodych, czy zawsze używają echolokacji, jak się rozmnażają, dlaczego budzą się w czasie hibernacji? - na te pytania odpowie Piotr Firlej aktywnie działający w projekcie ochrony podkowca małego.

Nietoperze to jedyne aktywnie latające ssaki, wyjątkowe i ciągle skrywające wiele tajemnic.

- Będziemy odkrywać sekrety życia nietoperzy, poznając wyjątkowy gatunek, który mieszka w zamkach, pałacach, kościołach, cerkwiach. Ten nietoperz to ma gust! O nim właśnie - podkowcu małym będzie to opowieść. Na uczestników czekają ciekawostki, niespodzianki, konkursy z nagrodami! - dodaje ambasador.          

Na spotkanie z Krainą Podkowca zaprasza Polskie Towarzystwo Przyjaciół Przyrody „pro Natura”. Prezentacja odbędzie się w ramach działań promocyjnych projektu LIFE Podkowiec+.

LIFE PODKOWIEC+ LIFE12 NAT/PL/000060 to projekt łączący ochronę przyrody z ochroną wartości krajobrazowych, kulturowych i społecznych. Jego przygotowanie poprzedziło kilkanaście lat prac Programu ochrony podkowca małego w Polsce - priorytetowego działania PTPP „pro Natura”, które dziś jest największym i najbardziej kompleksowym programem ochrony nietoperzy realizowanym w Polsce, a zarazem jednym z największych w Europie.

Spotkanie odbędzie się w oddziale PTTK Ziemi Tarnowskiej w Tarnowie, ul. Żydowska 20, I piętro (sala klubowa), 25 stycznia (czwartek) o 18.00. Wstęp bezpłatny.         

Więcej o Krainie Podkowca znajdziesz tutaj:         
podkowiecplus.pl; fb.com/podkowiec; fb.com/krainapodkowca          
 

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama