Nowy numer 42/2018 Archiwum

Kto z naszych posłów przeciw życiu?

W środę Sejm odrzucił lewicowy projekt "Ratujmy kobiety" i skierował do prac w komisji propozycję zakazującą aborcji eugenicznej.

Posłowie PiS Józefa Szczurek-Żelazko i Wiesław Janczyk, pochodzący z diecezji tarnowskiej i reprezentujący Małopolskę w Sejmie, głosowali za skierowaniem do dalszych prac w komisji projektu ustawy zgłoszonego przez Komitet Obywatelski „Ratujmy kobiety”. Tak samo głosowała Urszula Augustyn z PO, posłanka z Tarnowa. Przypomnijmy, że projekt ten zakładał m.in. aborcję na życzenie.   

Z kolei propozycja przygotowana przez Komitet Obywatelski #ZatrzymajAborcję została skierowana do dalszych prac sejmowych. Projekt zakłada zakaz zabijania chorych dzieci nienarodzonych.

Interesujące jest to, iż tym razem prawie wszyscy parlamentarzyści PiS, z wyjątkiem jednego posła, poparli projekt. Z kolei posłanka PO z naszego regionu Urszula Augustyn głosowała za odrzuceniem propozycji, która - przypomnijmy - zawiera zakaz aborcji eugenicznej.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy