Nowy numer 33/2018 Archiwum

Ludzie jednak szukają głębi

Trwają zapisy na zajęcia Uniwersytetu Nauczania Społecznego Jana Pawła II.

- Rejestracja uczestników trwa dopiero kilka dni, a już mamy ponad 130 osób. Co ciekawe, większość z tych, którzy zgłosili chęć uczestnictwa w wykładach nie są z ruchów i stowarzyszeń. To jest dość wyraźnym znakiem, że ludzie szukają głębi wiary i głębi zrozumienia. Tm bardziej, że – jak przeglądam zgłoszenia – to w znakomitej większości są to osoby czynne zawodowo, nawet młode, mające obecnie około 40 lat. Dla mnie jest to też sygnał, że brakuje nam w Kościele jakichś rodzajów formacji dla ludzi świeckich, że są przestrzenie niezagospodarowane – mówi ks. dr Jan Bartoszek, dyrektor Uniwersytetu Nauczania Społecznego JPII, asystent kościelny Akcji Katolickiej Diecezji tarnowskiej

Uniwersytet, jako działalność statutową Akcji Katolickiej Diecezji Tarnowskiej, powołał do życia biskup tarnowski Andrzej Jeż w grudniu 2017 roku. Zajęcia zaczynają się w lutym 2018 roku w Tarnowie, Bochni, Nowym Sączu, Mielcu i Krużlowej. Raz w miesiącu w tych ośrodkach w godz. od 17 do 19 odbywać się będą wykłady z Katolickiej Nauki Społecznej i teologii. – Robimy wszystko, by były one przygotowane i prowadzone tak, by dotykały realnych problemów i wyzwań z którymi wszyscy się spotykamy – dodaje ks. Bartoszek. Udział w zajęciach jest bezpłatny.

Wszelkie informacje można znaleźć na stornie Uniwersytetu: www.unsjp2.edu.pl

O powołaniu Uniwersytetu i jego zadaniach pisaliśmy na naszych łamach W TYM TEKŚCIE

O powołaniu Rady Programowej Uniwersytetu pisaliśmy zaś TUTAJ

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma