Nowy numer 18/2024 Archiwum

Kościół w Ewangeliach

Królestwo Boże wśród was jest. Cuda Jezusa.

Opuszczając Kafarnaum Jezus pragnie iść „do sąsiednich miejscowości” (Mk 1,38). Czyni tak, by również i inni mogli widzieć znaki które pokazują, że nadchodzi królestwo Boże. Również i inni winni zobaczyli to, co dokonało się w Kafarnaum.

Droga Jezusa ma jeden cel: „Ja na to wyszedłem, abym i tam mógł nauczać” (Mk 1,38). Jezus od początku publicznej działalności miał głęboką świadomość, że Jego misją było głoszenie Dobrej Nowiny. Jezus po modlitwie – po spotkaniu z Ojcem wychodzi, aby i innym głosić Dobrą Nowinę. Odwieczna komunia Syna z Ojcem jest bodźcem do głoszenia Dobrej Nowiny. Pragnienie serca Jezusa ujawniło się właśnie wtedy, gdy poprzez modlitwę zamanifestował On swoją jedność z Ojcem. Uczniowie również zostaną posłani, aby głosić Ewangelię i zwyciężać zło, jako związani „z Nim” (Mk 3,13-15). Z Synem który trwa nieprzerwanie w Ojcu. Kontemplacja i działanie nie sprzeciwiają się sobie: pierwsza jest źródłem drugiego, drugie zaś prowadzi do pierwszej.

Jezus oświadczając: „na to wyszedłem aby i tam mógł nauczać” (Mk 1,38), chciał nie tyle powiedzieć, że opuścił Kafarnaum, ile, że jest Synem, który wyszedł od Ojca, aby nieść Dobrą Nowinę człowiekowi. Marek zapisze, kończąc ten fragment, iż Jezus chodził, „nauczając w ich synagogach i wyrzucając złe duchy” (Mk 1,39). Jest to synteza posłannictwa Mistrza z Nazaretu: głoszenie słowa prawdy, która uwalnia człowieka z niewoli kłamstwa.

« 7 8 9 10 11 »
DO POBRANIA: |
oceń artykuł Pobieranie..
Dyskusja zakończona.

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Pytanie

Kto w starożytności mógł uczestniczyć w całej Mszy św.?

Odpowiedzi z podaniem tradycyjnego adresu pocztowego prosimy przesyłać e-mailem na adres: studium@gosc.pl lub pocztą tradycyjną:

"Gość Niedzielny" Plac Katedralny 1
33-100 Tarnów

Administratorem danych osobowych jest Instytut Gość Media (Organizator). Dane osobowe są przetwarzane na podstawie Pani/Pana zgody, w celu przeprowadzenia konkursu, przez okres do zakończenia całego postępowania konkursowego. Dane osobowe mogą być udostępniane uprawnionym organom. Przysługuje Pani/Panu prawo dostępu do treści swoich danych, żądania ich sprostowania, usunięcia, ograniczenia przetwarzania, przenoszenia, wniesienia sprzeciwu, wniesienia skargi do organu nadzorczego. W każdym momencie zgody na przetwarzanie danych w celu przeprowadzenia konkursu jak i opublikowanie wyników mogą zostać wycofane przez kontakt na adres e-mail: sekretariat@igomedia.pl.

Odpowiedzi

Konkurs

Zgłoszenie

 "Gość Niedzielny"
Ul. Katedralna 1
33-100 Tarnów

lub na adres
studium@gosc.pl