GN 41/2019 Archiwum

Kanonicy z Ptaszkowej

Biskup tarnowski mianował nowych kanoników honorowych Kapituły Kolegiackiej w Nowym Sączu.

Zostali nimi proboszcz w Ptaszkowej ks. Józef Kmak oraz rezydent w Ptaszkowej, wieloletni proboszcz w Powroźniku ks. Janusz Kiełbasa.

Kanonicy z Ptaszkowej   Proboszcz w Ptaszkowej ks. Józef Kmak Grzegorz Brożek /Foto Gość Kanonicy z Ptaszkowej   Rezydent w Ptaszkowej, wieloletni proboszcz w Powroźniku ks. Janusz Kiełbasa Grzegorz Brożek /Foto Gość Kapituła Kolegiacka w Nowym Sączu jest pierwszą powstałą w diecezji tarnowskiej. Jej początki sięgają 1448 roku. W 1791 roku zaborcze władze austriackie dokonały jej kasacji. Ponownie została powołana do istnienia 8 grudnia 1996 roku przez bp Józefa Życińskiego. Jej prepozytem jest ks. dr Jerzy Jurkiewicz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zamieszczone przez internautów komentarze są prywatnymi opiniami ich autorów i nie odzwierciedlają poglądów redakcji

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama

Sponsorowane

Https://Www.AUTOdoc.PL