Nowy numer 3/2021 Archiwum

Z Tymowej do Rzymu

Szkolne Koło Caritas z Tymowej wygrało ogólnopolski konkurs "Zacznij działać".

Konkurs „Zacznij działać” zorganizowała Caritas Polska. – Dwa dni temu otrzymaliśmy informację z Warszawy, że wygraliśmy ten konkurs – przyznaje Magdalena Bednarek, opiekunka SKC ze Szkoły Podstawowej im św. Urszuli Ledóchowskiej w Tymowej.

Caritas Polska zaprosiła do konkursu grupy wolontariuszy, by stworzyły one praktyczne materiały promocyjne o dobroczynności. - Kilkuosobowe zespoły wolontariuszy mogą zaprezentować swoje sposoby działania i przez to przekazać innym zachętę mówiąc „Zacznij działać!”. Wyrażajcie swój entuzjazm i szlachetność serca w tym świadectwie, które Caritas ogłosi całemu światu, aby powiedzieć ludziom niezdecydowanym: „Zacznij działać!” - zachęcał kilka miesięcy temu ks. Marek Dec, zastępca dyrektora Caritas Polska.

"Zacznij Działać" Szkolne Koło Caritas w Tymowej
Keep Calm And POMAGAJ
Grupa siedmiu wolontariuszek z Tymowej: Karolina Bednarek, Paulina Dębska, Zofia Fyda, Monika Grzegorzek, Marta Tucznio, Justyna Sikora oraz Gabriela Urbańczyk przygotowały film krótkometrażowy prezentujący działalność SKC w Tymowej. Film okazał się najlepszy. Jury spodobało się ciekawe podejście do tematu, czyli scenariusz oparty na sposobach rekrutacji nowej osoby do wolontariatu, przez pokazanie różnych form działania i wartości pomagania w ogóle.

Dziewczyny tą realizacją wywalczyły zwycięstwo i główną nagrodę, którą jest wyjazd do Rzymu na spotkanie z papieżem Franciszkiem.

Z Tymowej do Rzymu   Wygrana dziewcząt nie byłaby możliwa, gdyby nie wieloletnia, systematyczna praca koła, o której dziewczyny mogły opowiedzieć - mówi Magdalena Bednarek, opiekunka SKC (z lewej) Grzegorz Brożek /Foto Gość - Jednak aby ten film mógł powstać potrzeba było jedenastu lat pracy (kilkunastu roczników) młodzieży w Szkolnym Kole Caritas. Obecnie koło liczy 54 wolontariuszy. Są to uczniowie klas gimnazjalnych, klasy siódmej oraz szóstej. Czerpią satysfakcję z każdego działania. Ich radość „zaraża”. Działają intuicyjnie, odruchem serca z radością i wiarą w to, że tak trzeba. Doceniają w życiu to, co mają, kształtują swoje charaktery. Zmieniają się ich poglądy na świat i życie. Są bardzo komunikatywni. Świetnie radzą sobie w pracy w grupie. Szukają nowych pomysłów i twórczych rozwiązań - mówi o wolontariuszach Magdalena Bednarek.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama