Nowy numer 3/2021 Archiwum

Święto Jordanu

Od najbliższej niedzieli w kościele akademickim w Tarnowie będą odprawiane Msze św. w języku ukraińskim dla grekokatolików.

W Tarnowie został utworzony punkt duszpasterski dla grekokatolików, szczególnie przybywających z Ukrainy. 21 stycznia o 14.30 w kościele akademickim pw. św. Józefa przy ul. Dwernickiego 1 w Tarnowie odbędzie się pierwsza Msza św. w obrządku greckokatolickim wraz z uroczystym poświęceniem wody z okazji Święta Jordanu.

Okazuje się, że coraz więcej Ukraińców przybywa tutaj za pracą, są wśród nich też studenci. Jak powiedział Katolickiej Agencji Informacyjnej biskup tarnowski Andrzej Jeż, wybór kościoła akademickiego na ośrodek duszpasterski dla grekokatolików odbył się w porozumieniu z abp. Eugeniuszem Popowiczem, metropolitą przemysko-warszawskim w Kościele katolickim obrządku bizantyjsko-ukraińskiego.

Msze św. liturgii Wschodu odprawiać będzie ks. Bohdan Kryk, proboszcz parafii greckokatolickiej pw. Zaśnięcia NMP w Rzeszowie. To możliwość skorzystania z sakramentów, ale i szansa na zbudowanie wspólnoty, spotkanie z rodakami i wzajemną pomoc.

Jak mówi gospodarz miejsca ks. Andrzej Augustyn, Msze św. dla grekokatolików będą odbywać się w kościele akademickim w każdą niedzielę, przynajmniej na razie. Pierwsze miesiące to będzie bowiem czas rozeznania dla ks. Bohdana Kryka, jak wielkie jest zapotrzebowanie duszpasterskie dla grekokatolików w Tarnowie i jak wielu Ukraińców tu mieszka.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama