Nowy numer 33/2018 Archiwum

Za Chrystusem

Ks. Andrzej Dudek przedstawił ogólny plan inauguracji synodu. W procesji pójdą z nami nasi święci i błogosławieni. Mszy św. będzie przewodniczył abp Marek Jędraszewski.

W 111 dniu roku 2018, 21 kwietnia, odbędzie się uroczysta inauguracja synodu. Jak będzie wyglądać? Ogólny plan tego wydarzenia przedstawił liturgista ks. Andrzej Dudek na ostatnim posiedzeniu Komisji Przygotowawczej V Synodu.

Przewiduje się, że uroczystość rozpocznie się w jednym z tarnowskich kościołów adoracją Najświętszego Sakramentu, z krótkim rozważaniem wprowadzającym, modlitwą i odśpiewaniem hymnu synodalnego „Za Chrystusem”.

Następnie wierni wraz z kapłanami pod przewodnictwem biskupa tarnowskiego Andrzeja Jeża wyruszą w uroczystej procesji do katedry, matki wszystkich kościołów diecezji tarnowskiej. Towarzyszyć nam będzie śpiew Litanii do Wszystkich Świętych i aklamacji chrystologicznych.

"Zamierzeniem jest, aby obok krzyża i ewangeliarza, w procesji swoje miejsce znalazły także relikwie świętych i błogosławionych diecezji tarnowskiej" - zdradza ks. Andrzej Dudek.

Mszy św. w bazylice katedralnej przewodniczył będzie metropolita krakowski abp Marek Jędraszewski.

Inauguracja V Synodu zostanie także wyakcentowana w niedzielę Chrystusa Dobrego Pasterza i niejako rozciągnie się na każdą parafię diecezji tarnowskiej.

Jak informuje ks. Andrzej Dudek, zostały już także zaprezentowane projekty synodalnych szat liturgicznych, które będzie można zamówić również do parafii.

Więcej na temat ostatniego spotkania Komisji Przygotowawczej V Synodu przeczytasz w komunikacie, który w całości prezentujemy na następnej stronie.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma