Nowy numer 2/2021 Archiwum

Błogosław Ojczyznę miłą

Do żłóbka w Jamach Wielkich wędrowali pasterze, ale i rycerz, marynarz, górnik, Ślązaczka, Kujawianka i Krakowianka.

„Błogosław Ojczyznę miłą” – pod takim tytułem 21 stycznia 2018 roku w kościele parafialnym pw. św. Augustyna Biskupa w Jamach Wielkich odbyło się misterium bożonarodzeniowe. Dzieci i młodzież pod kierunkiem proboszcza ks. Józefa Kołka i opiekunów zabrały parafian, nauczycieli i zaproszonych gości w niezwykłą podróż.

Najpierw do żłóbka wędrowali pasterze, a także rycerz, marynarz, górnik, Ślązaczka, Kujawianka i Krakowianka. Wszyscy oddali hołd Dzieciątku i złożyli dary: bochen chleba, ryby, węgiel, kwiaty i czyste serca.

Błogosław Ojczyznę miłą   Drugi akt nawiązywał do zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości Beata Szkotnicka Drugi akt nawiązywał do zbliżającej się setnej rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości. Główny bohater – wędrowiec szukał swojego miejsca na ziemi. Poznawał bohaterów, którzy kochali ojczyznę, sławili ją w swoich wierszach, oddawali życie za nią i za swoich braci.

Te niezwykłe postacie to Maksymilian Maria Kolbe, kardynał Stefan Wyszyński, ksiądz Roman Sitko, poeci – Adam Mickiewicz czy Juliusz Słowacki. One stanowiły drogowskaz dla zagubionego człowieka.

Błogosław Ojczyznę miłą   Na zakończenie dziewczęta z II i III klasy wykonały taniec z flagą, zatytułowany „Pisk orła białego” Beata Szkotnicka Na zakończenie dziewczęta z II i III klasy wykonały taniec z flagą, zatytułowany „Pisk orła białego”.

Śpiew kolęd, pastorałek i pieśni patriotycznych sprawił, że jasełkowe spotkanie na długo pozostanie w pamięci i sercach licznie przybyłych mieszkańców.

Po przedstawieniu odbyło się spotkanie opłatkowe seniorów przygotowane przez radę parafialną.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama