Nowy numer 3/2021 Archiwum

Zmarł ks. Jan Toboła

Nie żyje ks. Jan Toboła, emerytowany proboszcz parafii Niedomice, rezydent w par. pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba w Brzesku.

Ksiądz Jan Toboła urodził się 3 grudnia 1950 roku w Brzesku. Pochodził z parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. Egzamin dojrzałości złożył w Brzesku. Wstąpił do Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie, a po ukończeniu studiów filozoficzno-teologicznych przyjął 2 czerwca 1974 roku święcenia kapłańskie z rąk biskupa tarnowskiego Jerzego Ablewicza.

Jako wikariusz pracował w parafiach: Łęg Tarnowski, Bochnia – pw. św. Mikołaja i Krynica Zdrój – pw. Wniebowzięcia NMP. Od 1986 do 1991 pełnił urząd proboszcza parafii Niedźwiada, a w od 1991 do 2015 roku urząd proboszcza parafii Niedomice.

Ponadto sprawował obowiązki dekanalnego asystenta Akcji Katolickiej w dekanacie Żabno i kapelana Tarnowskiego Wodnego Ochotniczego Pogotowia Ratunkowego. Po złożeniu urzędu proboszcza parafii Niedomice pozostał w tejże parafii w charakterze rezydenta. W 2016 roku zamieszkał w parafii pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku. W październiku 2016 roku został obdarzony godnością Kanonika Honorowego Kapituły Kolegiackiej w Bochni.

Wprowadzenie ciała śp. księdza  Jana do kościoła parafialnego pw. NMP Matki Kościoła i św. Jakuba Apostoła w Brzesku będzie w sobotę 27 stycznia o godz. 12. Msza święta pogrzebowa w tym samym kościele o godz. 13. Po niej ciało zmarłego zostanie złożone na cmentarzu komunalnym w Brzesku.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama