Nowy numer 3/2021 Archiwum

Jaśki, Hanusie i inni

Blisko 40 zespołów i solistów weźmie udział w najbliższą sobotę w konkursie kolęd i pastorałek w Tymbarku.

Jeszcze wielu osobom w Tymbarku brzmią w uszach kolędy i pastorałki wykonane podczas koncertu, który się odbył w minioną niedzielę w tymbarskiej świątyni. Wystąpił wówczas chór parafialny, strażacka orkiestra dęta "Tymbarski Ton", tworzony przez rodzinę Urbańskich "Laus Deo" z Podłopienia oraz młodzieżowo-dziecięcy tymbarski zespół "Gloria Mariae".

Całość rozpoczęła się od wspólnego kolędowania wszystkich obecnych w świątyni, a następnie wybrzmiały znane i mniej znane świąteczne utwory, wykonywane przez występujące na przemian po sobie zespoły.

Kolędy i pastorałki przeplatane były poezją bożonarodzeniową autorstwa Marii Juszczyk z Tymbarku w interpretacji Stanisława Przybylskiego.

W kolędowym tonie odbędzie się tam także zaplanowany na najbliższy weekend konkurs "Tymbarskie kolędowanie". Do sobotnich przesłuchań zgłosiło się blisko 40 uczestników - solistów i zespołów, m.in. "Jaśki i Hanusie" z tymbarskiego przedszkola, "Gwiazdeczki", "Piekielcoki" czy "Wesołe Aniołki" już w wieku szkolnym.

W niedzielę 28 stycznia o godz. 14 w kościele parafialnym w Tymbarku odbędzie się ogłoszenie wyników, wręczenie nagród i koncert zwycięzców.

Kliknij w plakat, poznasz szczegóły   Kliknij w plakat, poznasz szczegóły

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama