Nowy numer 21/2018 Archiwum

"Klikowianie" w Wilczyskach

- Występ gości z tarnowskich stron bardzo się spodobał naszym parafianom - zapewnia ks. Sławomir Gulik, proboszcz parafii w Wilczyskach.

W kościele parafialnym w Wilczyskach koło Grybowa wystąpił z koncertem kolęd i pastorałek Zespół „Klikowianie”.

Zespół „Klikowianie” działa już czwarty rok przy Fundacji Klikowska Ostoja Polskich Koni w Tarnowie-Klikowej. Kierowany jest przez Zofię Król.

Tworzy go na co dzień 8 osób. W skład grupy śpiewającej wchodzą: Zofia Król, Anna Wielgus, Stanisława Barnaś, Janina Bąk, Jadwiga Sterkowiec oraz Bernadetta Augustyn. Towarzyszą im muzycy: Krzysztof Judasz i Wiesław Augustyn.

Zespół śpiewa znane i mniej znane kolędy i pastorałki, ale ma także w repertuarze kilka własnych utworów, tekstów i kompozycji. Do tej pory zagrali w kilkunastu miejscach, głównie w kościołach, często towarzysząc liturgii.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma