Nowy numer 2/2021 Archiwum

Droga do Boga

Z diecezji na drugi koniec świata z walizką czy plecakiem pojedzie niewielu. Może 150 osób. W podróż bez bagażu może się udać każdy.

Już za rok odbędą się w Panamie Światowe Dni Młodzieży, w czasie których młodzież z całego świata spotka się z papieżem Franciszkiem, jak w 2016 roku w Krakowie. Jest jeszcze dużo czasu, ale kto chętny, najlepiej, by zapisał się już dziś.

– Odległość, a zwłaszcza koszty wyjazdu zapewne sprawią, że z diecezji pojedzie prawdopodobnie, tak szacujemy, około 150 osób. Na tyle jesteśmy przygotowani, taką rezerwację zrobiliśmy w Krajowym Biurze Organizacyjnym ŚDM – informuje ks. Marcin Baran, diecezjalny duszpasterz młodzieży. Koszt wyjazdu jest wysoki. To 8,5 tys. zł. Niewielu zapewne będzie stać na podróż do Panamy. – Wybraliśmy jednak najkorzystniejszą i najbardziej pewną opcję. W tej cenie są mamy wszelkie pakiety na miejscu, w Panamie, i przede wszystkim zagwarantowane przeloty – mówi Marta Wideł z Centrum ŚDM w Tarnowie. Żeby skorzystać z tej oferty, trzeba zarejestrować się do 23 lutego. Wszelkie informacje dostępne są na stronie mlodziez.diecezja.tarnow.pl. – Potem także będzie można się zarejestrować, kupić pakiety, ale już bez gwarancji przelotów – dodaje Marta. Transport lotniczy to najdroższy i najbardziej kłopotliwy, najmniej dostępny, element panamskiej układanki. Warto pamiętać, że Światowe Dni Młodzieży to spotkanie, ale także droga formacji. Ta dostępna jest dla każdego. Bez biletu. – Przygotowaliśmy aplikację mobilną, są strony internetowe, które pomogą duchowo przygotować się do tego wielkiego wydarzenia, w którym może, nie ruszając się z miejsca, uczestniczyć każdy – tłumaczy Alicja Majda z Centrum ŚDM w Tarnowie. Jak informuje ks. Marcin Baran, ogólnodostępny jest program „Oto ja” z kącikiem panamskim, który jest propozycją formacyjną dla wszystkich młodych w diecezji. – Światowe Dni Młodzieży, tak trzeba na to patrzeć, to nie jednorazowe wydarzenie, ale projekt duszpasterski Kościoła. To, co wydarzyło się w Krakowie, trwa nadal i jest przedłużane w duszpasterskiej działalności Kościoła – mówi bp Leszek Leszkiewicz. Panama już się zaczęła. Dla wszystkich. Także tych, którzy za rok oglądać będą zamarznięte Jezioro Rożnowskie, a nie turkusowe Morze Karaibskie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama