GN 24/2018 Archiwum

Dzieci zabrane z ulicy, chorzy na AIDS i ubodzy

Biskup Andrzej Jeż podczas wizyty w Bimbo poznał tych, którym diecezja tarnowska pomaga za sprawą misjonarzy. Obiecał jeszcze większą pomoc.

Biskup Andrzej, kontynuując swą wizytę w Bimbo, miał okazję zapoznać się z bliska z działaniem projektu, którego autorem i kilkuletnim wykonawcą był ks. Stanisław Wojdak. Jest to dom poświęcony w 2002 roku, przeznaczony dla dzieci zabranych często z ulicy.

Obecnie z domu w ramach pobytu dziennego korzysta 50 dzieci, z których 30 to sieroty, a 20 jest półsierotami. Otrzymują one posiłki i wspomagane są na co dzień przez asystencję w ich rozwoju intelektualnym. Asystuje im w tym od początku istnienia domu nauczyciel o imieniu Borys. Prowadzi on również bibliotekę, z której korzysta miesięcznie około 150 licealistów.

Obecnie z domu w ramach pobytu dziennego korzysta 50 dzieci, z których 30 to sieroty, a 20 jest półsierotami. Otrzymują one posiłki i wspomagane są na co dzień przez asystencję w ich rozwoju intelektualnym   Obecnie z domu w ramach pobytu dziennego korzysta 50 dzieci, z których 30 to sieroty, a 20 jest półsierotami. Otrzymują one posiłki i wspomagane są na co dzień przez asystencję w ich rozwoju intelektualnym ks. Krzysztof Czermak Projekt jest finansowany od 2002 roku przez kolędników misyjnych. Dotychczas z ich funduszu diecezja tarnowska przekazała na ten cel ponad 120 tys. euro.

« 1 2 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma