Nowy numer 3/2021 Archiwum

Biskup i dzieci pójdą do chorych

11 lutego odbędą się diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego. Główne - w hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej.

W tym roku diecezjalne obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się w hospicjum w Dąbrowie Tarnowskiej. O 10.00 bp Leszek Leszkiewicz spotka się z chorymi, o 10.30 razem z nimi będzie się modlił na różańcu, a o 11.00 odprawi Mszę św. zakończoną błogosławieństwem lurdzkim.

Bp Leszkiewicz będzie także przewodniczył modlitwie w sanktuarium Matki Bożej z Lourdes w Porąbce Uszewskiej. W tym roku przypada 160 rocznica objawień w Lourdes. Pielgrzymi zgromadzą się w sanktuarium Matki Bożej w Porąbce Uszewskiej o 16.30, a po Mszy św. wyruszą z procesją z lampionami do Groty.

Obchody Światowego Dnia Chorego odbędą się także w parafiach i szpitalach w całej diecezji. Chorzy są zaproszeni na Mszę św. połączoną z błogosławieństwem lurdzkim oraz udzielaniem sakramentu chorych.

W diecezjalne obchody włączą się także dzieci i młodzież ze Szkolnych Kół Caritas. Odwiedzą oni swoich rówieśników na oddziałach szpitalnych. Taka wizyta będzie miała miejsce w szpitalu w Nowym Sączu w czwartek 8 lutego o 11.00, w szpitalu św. Łukasza w Tarnowie w piątek 9 lutego o 10.30 i w szpitalu w Dębicy we wtorek 13 lutego o 10.30.

Warto dodać, że w tym roku Światowy Dzień Chorego odbędzie się po raz 26. Papieskie orędzie na ten dzień zostało zatytułowane Mater Ecclesiae: „Oto syn Twój (…) Oto Matka twoja. I od tej godziny uczeń wziął Ją do siebie” (J 19, 26-27).

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama