Nowy numer 2/2021 Archiwum

Każdego 11. przez 9 miesięcy

W sanktuarium patrona Polski św. Stanisława BM w Szczepanowie rozpoczęło się modlitewne oczekiwanie przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

11 lutego w Szczepanowie, w sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski, rozpoczęła się nowenna 9 miesięcy przed 11 listopada 2018 roku.

- To inicjatywa, która ma nas duchowo przygotować na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - mówi ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz szczepanowskiego sanktuarium.

Pierwsze spotkanie modlitewne rozpoczęto Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie celebrowano nieszpory.

Ks. Jan Lorek przewodniczy Mszy św.   Ks. Jan Lorek przewodniczy Mszy św.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Nabożeństwu oraz Mszy św., a także Apelowi Jasnogórskiemu na zakończenie spotkania przewodniczył ks. Jan Lorek, wykładowca języka łacińskiego i greckiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Nabożeństwa w intencji ojczyzny będą się odbywały 11. dnia każdego miesiąca, od lutego do listopada bieżącego roku. W ramowym programie przewidziano okolicznościowe nabożeństwo, Eucharystię oraz Apel Jasnogórski.

- Zapraszamy wszystkich, którym droga jest nasza ojczyzna, na modlitwę w jej intencji w szczepanowskim sanktuarium. Św. Stanisław jest patronem Polski, więc odprawienie takiej 9-miesięcznej nowenny przed rocznicą odzyskania przez nią niepodległości wydaje się w Szczepanowie, w miejscu urodzin patrona Polski, czymś naturalnym - tłumaczy ks. Pasiut.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama