Nowy numer 28/2018 Archiwum

Każdego 11. przez 9 miesięcy

W sanktuarium patrona Polski św. Stanisława BM w Szczepanowie rozpoczęło się modlitewne oczekiwanie przed 100. rocznicą odzyskania niepodległości.

11 lutego w Szczepanowie, w sanktuarium św. Stanisława Biskupa i Męczennika, patrona Polski, rozpoczęła się nowenna 9 miesięcy przed 11 listopada 2018 roku.

- To inicjatywa, która ma nas duchowo przygotować na obchody 100. rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości - mówi ks. prał. Władysław Pasiut, kustosz szczepanowskiego sanktuarium.

Pierwsze spotkanie modlitewne rozpoczęto Koronką do Miłosierdzia Bożego, następnie celebrowano nieszpory.

  Ks. Jan Lorek przewodniczy Mszy św.
ks. Zbigniew Wielgosz /Foto Gość
Nabożeństwu oraz Mszy św., a także Apelowi Jasnogórskiemu na zakończenie spotkania przewodniczył ks. Jan Lorek, wykładowca języka łacińskiego i greckiego w Wyższym Seminarium Duchownym w Tarnowie.

Nabożeństwa w intencji ojczyzny będą się odbywały 11. dnia każdego miesiąca, od lutego do listopada bieżącego roku. W ramowym programie przewidziano okolicznościowe nabożeństwo, Eucharystię oraz Apel Jasnogórski.

- Zapraszamy wszystkich, którym droga jest nasza ojczyzna, na modlitwę w jej intencji w szczepanowskim sanktuarium. Św. Stanisław jest patronem Polski, więc odprawienie takiej 9-miesięcznej nowenny przed rocznicą odzyskania przez nią niepodległości wydaje się w Szczepanowie, w miejscu urodzin patrona Polski, czymś naturalnym - tłumaczy ks. Pasiut.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma