Nowy numer 25/2018 Archiwum

Kawaler Orderu Odrodzenia Polski

Ks. prał. Józef Dobosz, emerytowany proboszcz par. Miłosierdzia Bożego w Dębicy, odznaczony przez prezydenta RP.

Dekoracja odbyła się w Pałacu Prezydenckim w Warszawie 9 lutego. W imieniu prezydenta Andrzeja Dudy odznaczenie wręczył sekretarz stanu w Kancelarii Prezydenta RP Adam Kwiatkowski.

Ks. prał. Józef Dobosz otrzymał Krzyż Kawalerski Orderu Odrodzenia Polski za wybitne zasługi w pracy duszpasterskiej, działalność społeczną i charytatywną.

- Nie ukrywam, że było to ogromne przeżycie znaleźć się w gronie tak wielu zasłużonych, wspaniałych ludzi. Dziękuję Panu Bogu, że dał mi na tyle zdrowia i sił, że mogłem pracować w parafii Miłosierdzia Bożego w Dębicy, na wielu płaszczyznach religijnych, społecznych, jak i patriotycznych - powiedział radiu RDN Małopolska ks. Dobosz.

Kawaler Orderu Odrodzenia Polski dał się poznać jako opiekun parafialnych zespołów Caritas, twórca Stowarzyszenia Rodzin Katolickich, kapelan Solidarności, prezes Stowarzyszenia Dębickiego Hospicjum Domowego im. Jana Pawła II, twórca wolontariatu przy parafii oraz hospicjum domowego, diecezjalny duszpasterz ludzi pracy, inicjator Międzynarodowego Festiwalu Pieśni Patriotycznej i Religijnej "Polonia Semper Fidelis", pomysłodawca i twórca organizowanych od prawie 30 lat festiwali parafialnych, założyciel galerii działającej w podziemiach kościoła oraz kół zainteresowań dla dzieci i młodzieży, a ostatnio - krzewiciel Rycerzy Kolumba w diecezji tarnowskiej.

Ks. Józef Dobosz jest Kapelanem Jego Świątobliwości. 30 lipca 2017 r. został Honorowym Obywatelem Miasta Dębica.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma