Nowy numer 33/2018 Archiwum

Kościół ze śniegu

W Małopolsce trwają ferie... Co tu robić? W prosty i zabawowy sposób dzieci z parafii Muszyna-Folwark pokazały istotę Synodu Diecezji Tarnowskiej.

Dzieci z parafii pw. bł. Marii Teresy Ledóchowskiej w Muszynie-Folwarku zbudowały kościół ze… śniegu. Budowaniu towarzyszyło hasło „Wszyscy tworzymy Kościół”.

Najpierw ministranci podczas zbiórki przygotowali „materiał budowlany”, następnie dziewczęta z DSM nadały kształty świątyni, wykorzystując swoje talenty i pomysły.

- Chociaż to nic wielkiego, to jednak dzieciom utkwiło w pamięci, że wszyscy na różny sposób tworzymy, budujemy  Kościół przez duże „K”, czyli wspólnotę Ludu Bożego. Wszyscy w tę budowlę mamy się angażować i wszyscy za Kościół jesteśmy odpowiedzialni. Budowla nie jest skończona w szczegółach, bo proces budowy wspólnoty Kościoła nie jest sprawą skończoną. Ma wciąż trwać - mówią organizatorzy happeningu.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma