Nowy numer 33/2018 Archiwum

Spowiadał święte przejdź do galerii

Ojciec Józef Andrasz, pochodzący z podsądeckiego Wielopola, był kierownikiem duchowym świątobliwych osób.

W tym roku mija 55 rocznica śmierci o. Józefa Andrasza, jezuity, który pochodził z Wielopola k. Nowego Sącza (obecnie parafia Wielogłowy).

O. Andrasz jest najbardziej znany jako spowiednik i kierownik duchowy św. s. Faustyny podczas jej pobytu w łagiewnickim klasztorze.

- Postać o. Andrasza bardzo mnie i męża zafascynowała. Po pierwsze dlatego, że sam Pan Jezus i św. Faustyna często, aż 59 razy, mówią o nim w „Dzienniczku” ukazując go jako świątobliwego księdza. Później dowiedzieliśmy się, że był spowiednikiem i kierownikiem duchowym innych świętych. Sprawował duchową opiekę m.in. nad bł. Anielą Salawą, bł. Klemensą Staszewską, s. Kalikstą Piekarczyk i matką Paulą Zofią Tajber - opowiada Stanisława Bogdańska.  

Pani Stanisława jest autorką najnowszej publikacji poświęconej o. Andraszowi, w której przybliża osoby będące pod duchowym kierownictwem jezuity. Więcej o tym przeczytacie w 8 numerze „Gościa Tarnowskiego”.  

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma