Nowy numer 2/2021 Archiwum

Wielki Post w RDN

Rekolekcje, Droga Krzyżowa i Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym - diecezjalna rozgłośnia zaprasza do słuchania i modlitwy.

W okresie Wielkiego Postu RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz zapraszają na radiowe spotkania z bratem Jackiem Hajnosem, dominikaninem.

Dziś 28-letni zakonnik, kiedyś artysta grafik z lekkim podejściem do życia, wiele razy pogubiony, daje świadectwo przemiany. Także poprzez swoją książkę „Różnica”, która jest efektem pięcioletniego projektu - portretowania i opisywania bezdomnych, a nawet życia z nimi.

- A wszystko się zaczęło po dotkliwej stracie pięciu najbliższych osób w ciągu jednego roku - mówi Jacek Hajnos. - To było takich pięć ciosów w jednym roku, które spowodowały, że chyba już codziennie piłem. Kiedy byłem trzeźwy, dochodził do mnie smutek i pustka z moich wcześniejszych poszukiwań. To było takie narastające poczucie bezsensu życia - dodaje zakonnik.

O tym jak zmieniło się życie Jacka Hajnosa, jakie było, a jakie jest, w nietypowych, radiowych rekolekcjach w każdy piątek Wielkiego Postu po 17.00 na antenie RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz.

O drodze Jacka warto przeczytać tekst Agaty Puścikowskiej "O Jacku, co był dzwonnikiem".

Ponadto przez cały okres Wielkiego Postu zapraszamy słuchaczy do wspólnego przeżywania nabożeństwa Gorzkich Żali i Drogi Krzyżowej. Kazania pasyjne podczas nabożeństw wygłaszać będzie wicedyrektor Radia RDN ks. Rafał Słomba.

Droga Krzyżowa będzie transmitowana na antenie Radia RDN Małopolska i RDN Nowy Sącz w każdy piątek o 17.20, a Gorzkie Żale w niedzielę o 16.00 z parafii św. Maksymiliana w Tarnowie.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama