Nowy numer 48/2020 Archiwum

Gdzie są dwaj albo trzej zebrani w imię moje...

Mieszkańcy Brzeznej i Strzygańca przyszli na pierwsze spotkanie formacyjne zaproponowane przez parafię. Kolejne będą się odbywać przez pięć następnych sobót Wielkiego Postu.

W dworku w Brzeznej odbyło się pierwsze z sześciu spotkań formacyjnych dla dorosłych, zaproponowanych przez miejscową parafię.

- Ludzie wyrażali chęć uczestnictwa w takich spotkaniach podczas kolędy. W naszych parafiach jest oferta formacyjna skierowana do dzieci, młodych, ale niewiele jest propozycji dla dorosłych, którzy poza wspólnotową modlitwą w kościele na Mszy św. chcą także spotkań formacyjnych w małych grupach. Spodobała nam się propozycja Newpastoral, która pomaga w prowadzeniu domowych grup parafialnych. Przez sześć niedziel Wielkiego Postu będziemy spotykać się, by pogłębiać swoją wiarę, a także dać uczestnikom możliwość swobodnego rozmawiania, dzielenia się - mówi ks. Mariusz Węgrzyn.

Robert Mastalski wspomina, że uczestniczył w podobnych spotkaniach w parafii w Wielogłowach. - Z tym, że odbywały się one w domach, w grupie kilku rodzin. Bardzo nam się to spodobało. Spotkania bardzo nam pomogły w przeżywaniu wiary, poznaliśmy też ludzi, którzy nawrócili się, doświadczyli Boga w swoim życiu. Cieszymy się, że teraz udało się takie spotkania zorganizować w naszej parafii. Być może po tych sześciu spotkaniach powstanie stała apostolska grupa dorosłych - mówi pan Robert.

Kolejne spotkania będą się odbywać w soboty Wielkiego Postu, w dworku w Brzeznej, o godz. 18.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama