Nowy numer 3/2021 Archiwum

50 tysięcy baranków i 30 tysięcy paschalików

Tyle ich czeka w parafiach na darczyńców Caritas Diecezji Tarnowskiej.

Prawie 50 tys. baranków z cukru trafi do parafii diecezji tarnowskiej w ramach Wielkanocnego Dzieła Caritas. Kościelna organizacja charytatywna przygotowała także ponad 30 tys. świec paschalnych. Nabywając je możemy pomóc ludziom chorym.

W okresie Wielkiego Postu baranki i świece będą rozprowadzać członkowie Parafialnych Oddziałów Caritas. Część pozyskanych w ten sposób pieniędzy będzie przeznaczona na cele charytatywne w poszczególnych parafiach, zaś reszta zasili fundusz, z którego Caritas diecezjalna będzie udzielać pomocy osobom chorym.

- Dzięki Wielkanocnemu Dziełu Caritas możemy pomagać chorym i cierpiącym, a w tych roku myślimy też szczególnie o samotnych i starszych. W każdym tygodniu ktoś zwraca się do nas o pomoc w zakupie leków, środków opatrunkowych czy sprzętu medycznego potrzebnego w rehabilitacji. W ubiegłym roku przekazaliśmy prawie 400 tys. zł na pomoc chorym i cierpiącym. Duża część tych funduszy pochodziła z ofiar zebranych w czasie Wielkiego Postu - mówi ks. Zbigniew Pietruszka, dyrektor Caritas Diecezji Tarnowskiej.

O tym, że warto i trzeba pomagać, Caritas chce także uczyć najmłodszych. W ramach Jałmużny Wielkopostnej przygotowano 34 tys. papierowych skarbonek. Będą one rozdawane w szkołach na katechezie i w kościołach.

- Zachęcamy uczniów, by wrzucali do skarbonek drobne datki. Dzięki tym groszom i złotówkom będzie można pomóc wielu chorym - dodaje ks. Pietruszka. Akcji towarzyszy hasło „Dar juniora dla seniora”. Pod koniec Wielkiego Postu dzieci przyniosą skarbonki do kościołów. Zgromadzone w ten sposób fundusze w całości zostaną przeznaczone na pomoc w poszczególnych parafiach.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama