Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kilometry milczenia i towarzyszenia

Na terenie diecezji tarnowskiej już zostało wytyczonych ponad 50 tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej.

Ekstremalna Droga Krzyżowa polega na pokonaniu w nocy wybranej trasy, medytowaniu rozważań i zmaganiu się z własnymi słabościami. – To nie pielgrzymka – tłumaczą organizatorzy. – Nie ma w EDK przewodnika, tub i wyznaczonych postojów. To indywidualna forma modlitwy.

W czasie Ekstremalnej Drogi Krzyżowej obowiązuje reguła milczenia. Obowiązuje ona od momentu dotarcia na I stację drogi krzyżowej. – Uszanuj prawo innych uczestników do głębszego przeżycia Misterium Drogi Krzyżowej dzięki spotkaniu z Bogiem w ciszy i skupieniu. Wyjątkiem od tej zasady jest odczytanie rozważań na głos i modlitwa przy każdej stacji – wyjaśniają organizatorzy.

Na terenie diecezji tarnowskiej już zostało wytyczonych ponad 50 tras Ekstremalnej Drogi Krzyżowej. Są takie, które liczą nawet ponad 60 km, ale i mniej wymagające, w których do przejścia jest ok. 30 km. Średnia długość tras to 40–50 km. EDK w zależności od regionu wyrusza 16 lub 23 marca. Największy wybór tras jest z Mielca (14) i Tarnowa (8).

Wszystkie trasy znajdziecie na edk.org.pl. Już warto się im przyjrzeć, wybrać jedną z nich i przygotować się na ten rodzaj towarzyszenia Jezusowi w Jego Męce. Koniecznie przeczytaj informacje w zakładce Zanim wyruszysz.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama