Nowy numer 3/2021 Archiwum

Kanonicy... z Francji i Afryki

Nominacje biskupa tarnowskiego otrzymali ks. Bogusław Brzyś i ks. Marek Mastalski.

Biskup tarnowski Andrzej Jeż mianował ks. Bogusława Brzysia kanonikiem gremialnym kapituły w Wojniczu, a ks. Marka Mastalskiego kanonikiem honorowym kapituły w Nowym Sączu.

Ks. Bogusław Brzyś, pochodzący z Niecieczy, k. Tarnowa, to wieloletni duszpasterz wśród francuskiej Polonii. Od 2015 roku jest rektorem Polskiej Misji Katolickiej we Francji. Do pracy duszpasterskiej w tym kraju wyjechał w 1993 roku.

Kanonicy... z Francji i Afryki   Ks. Bogusław Brzyś podczas Forum Ruchów i Stowarzyszeń Katolickich we wrześniu w Tarnowie tłumaczył zasady funkcjonowania programu Newpastoral.net Beata Malec-Suwara /Foto Gość To on ponad 10 lat temu zainicjował we Francji projekt duszpasterski dla małych grup parafialnych. W oparciu o jego doświadczenia przygotowany został specjalny program i portal Newpastoral.net, z którego, po zarejestrowaniu przez proboszcza, pobierać można przydatne podczas spotkań materiały wideo i konspekty.

Z kolei nowo mianowany kanonik honorowy kapituły sądeckiej ks. Marek Mastalski pochodzi ze Szczawnicy, a od ponad 20 lat pracuje w RCA w Afryce. Międzyczasie był też krótko duszpasterzem we Francji.

Kanonicy... z Francji i Afryki   Uroczystość 30-lecia tarnowskich księży w RCA w Bimbo, gdzie ks. Marek Mastalski (w pierwszym rzędzie pierwszy z prawej) jest proboszczem Marek Zych Obecnie jest proboszczem w Bimbo, pierwszej parafii w RCA, do której dotarli tarnowscy księża i w której podczas niedawnej wizyty biskupa Andrzeja w Afryce odbyła się uroczystość z okazji 30-lecia obecności tarnowskich księży w tym kraju.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama