Nowy numer 2/2021 Archiwum

Być jak Maryja

W kilku ośrodkach diecezji odbyły się trzecie w tym roku formacyjnym rejonowe dni wspólnoty Ruchu Światło-Życie.

Rejonowe dni wspólnoty odbyły się 4 marca w Bochni, Brzesku, Dębicy, Limanowej-Sowlinach oraz w Niedomicach koło Tarnowa. Za kilka dni podobne będą przeżywać oazowicze w Grybowie i Mielcu. Dni wspólnoty zgromadziły przede wszystkim rodziny z Domowego Kościoła, ale także dzieci, młodzież, osoby konsekrowane i kapłanów.

Tematem przewodnim tego czasu wspólnej modlitwy, czasu konferencji, spotkań w grupach, czasu świadectw, Eucharystii i Agapy były słowa: „Oddać się Niepokalanej".

- Maryja jest dla mnie, ale także i dla całego Ruchu wzorem nowego człowieka, wzorem w nieustannym nawracaniu się i zbliżaniu do Boga - mówi Halina, uczestniczka Dnia Wspólnoty w Limanowej. - Słuchając słów konferencji, w którym kapłan przypomniał nam słowa Sługi Bożego ks. Franciszka Blachnickiego o Maryi, jeszcze raz uświadomiłem sobie potrzebę nieustannego zawierzania swojego życia Matce Bożej a przez nią Bogu - dodaje Wojciech z Dębicy.

Być jak Maryja   Dzień wspólnoty w Limanowej-Sowlinach Ruch Światło-Życie Okazją do podjęcia tematu nawrócenia były także organizowane od piątku do niedzieli przez Domowy Kościół naszej diecezji rekolekcje tematyczne pt: „Małżeńska reguła na życie”. Odbyły się one w Krościenku nad Dunajcem w Centralnym Domu Rekolekcyjnym Domowego Kościoła. Zgromadziły one 18 małżeństw. Głównymi prowadzącymi byli ks. Artur Ważny oraz para małżeńska Iwona i Andrzej Bernachowie z Tarnowa. Reguła życia, czyli podjęcie codziennej pracy nad sobą to jedno z tzw. zobowiązań rodzin należących do wspólnoty Domowego Kościoła. Właściwie praktykowanie tego zobowiązania pomaga w nieustannym nawracaniu się.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama