Nowy numer 2/2021 Archiwum

Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę

Stowarzyszenie "Ojcowie w obronie dzieci i integralności rodziny" zaprasza mężczyzn na pielgrzymkę do św. Józefa w Luszowicach.

„Przychodzę, Boże, pełnić Twoją wolę” - to hasło III pielgrzymki do św. Józefa, patrona naszego stowarzyszenia, a także patrona i opiekuna rodzin.

Jak pisze ewangelista św. Mateusz, gdy we śnie Józefowi Anioł Pański polecił, aby wziął do siebie Maryję, chronił Ją i Jezusa przed Herodem, Józef bez słowa sprzeciwu wykonuje te polecenia.

Józef wie, że w ten sposób wypełnia wolę Boga. Jak widać z tego biblijnego opisu, Bóg stawia mężczyźnie konkretne zadanie do wypełnienia. Bez względu na czas i okoliczności mężczyzna-mąż-ojciec ma być obrońcą dla swej małżonki, dzieci, dla rodziny.

Każdy mężczyzna w głębi serca powinien zapytać „Jak wypełniam wolę Boga Ojca?”, „Czy jestem dobrym mężem i ojcem - wzorem do naśladowania jak św. Józef?”.

Nie ma na tym świecie nic milszego Bogu od wiernego wypełniania Jego woli. Św. Józef jest tu najlepszym przykładem, jak z pokorą i wytrwałością, bez szemrania, wypełniać polecenia Boga.

Skorzystajmy z okazji, by przedstawić swoje sprawy, szczególnie te trudne, św. Józefowi w Luszowicach. On nie pozostawia nikogo bez swojej pomocy.

W roku 100. rocznicy odzyskania niepodległości warto pamiętać, że to właśnie wiara i męstwo naszych ojców przyniosło wolność polskiemu narodowi. Uczestnicząc w sztafecie pokoleń i my, wzorem przodków, z dumą winniśmy głosić wiarę w Boga oraz miłość i odpowiedzialność za nasze rodziny.

Zapraszamy wszystkich mężczyzn z diecezji tarnowskiej na wspólną pielgrzymkę do św. Józefa Oblubieńca NMP w parafii Luszowice 19 marca 2018 roku oraz do uczestnictwa we Mszy św. odpustowej o godzinie 11.

Za wstawiennictwem naszego patrona św. Józefa, umocnieni darami Ducha Świętego, chcemy prosić Boga Ojca o wierne wypełnianie Jego woli w naszej ziemskiej wędrówce oraz o dobre przygotowanie do V Synodu Diecezji Tarnowskiej.

« 1 »
oceń artykuł Pobieranie..

Wyraź swoją opinię

napisz do redakcji:

gosc@gosc.pl

podziel się

Polecane filmy

Zapisane na później

Pobieranie listy

Reklama