Nowy numer 25/2018 Archiwum

Duch Święty daje nam odwagę żyć ideałami

Młodzież dekanatu zakliczyńskiego 6 marca przyjęła sakrament bierzmowania. Uroczystości przewodniczył bp Stanisław Salaterski.

Duch Święty daje nam odwagę żyć ideałami, które nosimy w sercu, niezależnie od tego, jakie propozycje wysuwa świat. W wierności ideałom, życiu pod prąd jest nadzieja, że będziemy solą ziemi, światłem świata, że Bóg będzie dokonywał swoich dzieł w następnych pokoleniach - przekonywał bp Stanisław Salaterski młodzież dekanatu zakliczyńskiego, udzielając jej sakramentu bierzmowania.

W kościele św. Idziego Opata w Zakliczynie podczas dwóch Mszy św. namaścił Duchem Świętym ponad 220 młodych ludzi. Więcej o tym wydarzeniu piszemy w artykule: Więcej, więcej i więcej.

Galerię zdjęć z udzielenia sakramentu młodzieży z Przydonicy, Paleśnicy, Podola, Brzozowej, Gródka n. Dunajcem, Dzierżanin, Siemiechowa i Filipowic zamieściliśmy TUTAJ.

Natomiast, jak bierzmowanie przyjmują młodzi z zakliczyńskich parafii św. Idziego Opata i Matki Bożej Anielskiej oraz z Janowic, można zobaczyć TUTAJ.

« 1 »
oceń artykuł

Zobacz także

Komentowanie dostępne jest tylko dla .

Ze względów bezpieczeństwa, kiedy korzystasz z możliwości napisania komentarza lub dodania intencji, w logach systemowych zapisuje się Twoje IP. Mają do niego dostęp wyłącznie uprawnieni administratorzy systemu. Administratorem Twoich danych jest Instytut Gość Media, z siedzibą w Katowicach 40-042, ul. Wita Stwosza 11. Szanujemy Twoje dane i chronimy je. Szczegółowe informacje na ten temat oraz i prawa, jakie Ci przysługują, opisaliśmy w Polityce prywatności.

Zapisane na później

Pobieranie listy

Rekalma